Strony internetowe WordPress – Zleć to profesjonalistom

Strony internetowe Wordpress - Zleć to profesjonalistom

Strony internetowe WordPress to świetne rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością. Z tego narzędzia korzystają agencje, freelancerzy, a także osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem witryn. Ok. 35% społeczności na świecie korzysta z tego systemu. Jest on intuicyjny w obsłudze, a także dostarcza wiele funkcjonalności w postaci darmowych lub płatnych wtyczek. Z tego systemu korzysta między innymi Lionel Messi, Borys Mańkowski czy inne gwiazdy, które stworzyły witryny poświęcone ich działalności. Dzięki niemu, zwykły szary użytkownik jest w stanie edytować, a także zarządzać własną witryną, bez ingerencji programisty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem, a także dla osób, które planują wznieść swoją firmę na wyższy poziom. Bo przecież nie ma nic lepszego, jak swobodna edycja strony internetowej, bez znajomości języka programowania.

Strony internetowe na WordPress

Nasza Agencja interaktywna Angon dostarcza do klientów różne rozwiązania z zakresu stworzenia strony internetowych na CMS typu WordPress. W naszych progach odnajdzie się osoba, która chce zwykłą, prostą stronę wizytówkową / firmową, a także osoby, które oczekują czegoś profesjonalnego i szytego pod ich wymagania.

Strony internetowe WordPress - Zleć to profesjonalistom Sekcja

 

Wśród naszych usług znajdziesz:

Strony internetowe WordPress – płatny motyw

Są to budżetowe strony internetowe, które bazują na wykupionym motywie. Jest to ciekawe rozwiązanie, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z własną działalnością gospodarczą. Warto zainwestować w ten rodzaj witryny, gdy jeszcze nie wiesz na jakim filarze będzie opierał się Twój biznes. Dzięki takiej stronie łatwo sprawdzisz, czy na Twoje usługi jest popyt, a także zdobędziesz pierwszych swoich klientów.

Nasi specjaliści przedstawią Ci najlepsze motywy, które idealnie wpasują się w Twoją branżę. Po zakupie motywu, strona internetowa będzie edytowana i dostosowywana do Twojej identyfikacji wizualnej firmy. Zamiana logotypu, grafik, kolorystki, treści, podstron, funkcjonalności, sekcji, przygotowanie formularzy, wdrożenie responsywności, wielojęzyczności i całkowite przebranżowienie motywu, to jedne z wielu czynności jakie zostaną wykonane podczas realizacji. Strony na motywach zwykle są ciężkie co wpływa na czas jej wczytywania. Nasze doświadczenie i setki godzin spędzonych w oprogramowaniu pozwala nam dobrać najlepsze rozwiązania, które polepszą jakość Twojej witryny. Dobór odpowiednich narzędzi, a także umiejętne zabranie się za realizację odgrywa kluczową rolę. Pracy jest naprawdę bardzo wiele i nie opiera się ona tylko i wyłącznie na dostosowaniu witryny pod względem wizualnym o czym klienci często zapominają.

Strony internetowe WordPress – indywidualny projekt graficzny

Są to strony internetowe dla osób, które chcą się wyróżniać na tle konkurencji i oczekują od firmy czegoś profesjonalnego i wartego uwagi. W dzisiejszych czasach, to jakość oraz design strony internetowej decyduje o tym, czy klienci wybiorą Ciebie, czy inną firmę. Jeśli strona internetowa jest przemyślana, bardzo szybko funkcjonuje, a także posiada szereg funkcjonalności, których nie znajdziesz u innych, to możesz być pewien, że klient wybierze właśnie Ciebie.

Nasz zespół przygotuje dla Ciebie indywidualny projekt graficzny strony internetowej. Zostanie przedstawione kilka koncepcji, które pozwolą Ci zadecydować i wskazać który design bardziej przemawia do Twojego gustu. Projekty są wykonane w 100% przez naszych grafików. Oznacza to, iż nie spotkasz w sieci identycznej strony internetowej ze zmienioną treścią. Na etapie projektu graficznego dozwolona jest nieograniczona ilość poprawek. Zależy nam na jakości produktu, gdyż to ona definiuje naszą profesjonalność i zaangażowanie w projekt. Z racji tego, iż projekt jest przygotowywany wedle Twoich wytycznych, oznacza to, że otrzymasz do niego prawa autorskie, a my jedynie będziemy mogli się pochwalić pracą w naszym portfolio -> https://angon.com.pl/portfolio

Wszystko zostanie zapisane w umowie, dzięki czemu przekazanie praw majątkowych będzie tylko formalnością.

Layout strony internetowej – akceptacja projektu

Po zaakceptowaniu projektu graficznego, nasz programista przystępuje do kodowania witryny. Strona jest stworzona kompletnie od zera, co daje jej przewagę na tle darmowych / płatnych motywów. W szczególności odczujesz to podczas wchodzenia na stronę z urządzeń mobilnych, a także z komputerów. Jeśli to możliwe, na stronie staramy się wprowadzić funkcjonalności przy pomocy kodu, a nie wtyczek. Staramy się ograniczyć ilość wtyczek do minimum, gdyż one w głównej mierze spowalniają witrynę. Dzięki temu strona internetowa jest mniej podatna na wirusy, a także na zepsucie się skryptu, gdyż kod jest uniwersalny i żadna aktualizacja nie wpłynie na jej funkcjonalność. Strony kodowane od zera są dużo bardziej rozwojowe, co z czasem pozwala na implementację nowych funkcjonalności, podstron, pop-up`ów, exportów plików do pdf, skomplikowanych formularzy czy też ankiet, a także na prowadzenie działań marketingowych i kontrolowanie działań użytkowników na Twojej witrynie.

 

Strony internetowe WordPress – oszczerstwa i mity

Na przestrzeni lat powstało wiele mitów odnośnie stron internetowych na WordPress. Mówi się, że bardzo długo się ładują, ciężko zoptymalizować witrynę, a wypozycjonowanie witryny graniczy z cudem. Jest to tanie rozwiązanie, bardzo łatwo zawirusować stronę internetową WordPress, a wtyczki nie dostarczają takich funkcjonalności jakich się oczekuje. Mit ten propagowany jest najczęściej przez osoby, które nie mają zielonego pojęcia o tworzeniu witryn, a swoją przygodę rozpoczęły właśnie od WordPress. Takie osoby nigdy wcześniej nie pracowały na czystym kodzie i nie wiedzą, jak się za to zabrać. Kluczowa jest znajomość HTML, CSS, JS itp. – nie zapominajmy o tym.

Spośród tych wszystkich mitów, tylko jeden wydaje się być sensowny, a dotyczy on wtyczek. Niestety nie wszystkie funkcjonalności jest się w stanie osiągnąć korzystając z tychże wtyczek wyklikując poszczególne opcje. Jednak problem ten nie dotyczy tylko WordPress, a również innych systemów. Niektóre wytyczne klienta są niemożliwe do odtworzenia przy pomocy wtyczki i wymagane jest napisanie skryptu kompletnie od zera. Może się to przytrafić zarówno na WordPress, jak i Magento, Jumla i innych pochodnych systemów. Autor wtyczki nie jest w stanie przewidzieć, jakiej funkcji będziesz potrzebować, a niektóre rozwiązania są autorskie, wymyślone przez klientów. Czy zatem WordPress nie podoła takiej funkcjonalności? – nic bardziej mylnego.

Strony internetowe WordPress – oszczerstwa i mity

 

Strona internetowa WordPress – jak wdrożyć nową funkcjonalność.

W tym celu przygotowywany jest indywidualny kod strony internetowej, by zaimplementować nowe funkcjonalności. Często (na pierwszy rzut oka) banalne rozwiązania należy wdrożyć przy pomocy czystego kodu. Posłużę się przykładem, a będzie nim kalkulator wycen fotowoltaiki. Często nasi klienci chcą wdrożyć do strony internetowej suwak, bądź pole, gdzie użytkownik podaje cenę rachunku za miesiąc / kwartał / rok. O ile obliczenia w tym wypadku będą dosyć łatwe, tak wdrożenie takiej funkcjonalności nie obejdzie się bez przygotowania odpowiedniego kodu, jak tutaj -> https://levada.pl/kalkulator/

Temat ten jest poruszany przez setki naszych klientów, dlatego postanowiliśmy bardziej zgłębić temat. Owszem, są wtyczki, które wdrażają funkcjonalność kalkulatora, jednak jest to zwykły, prosty kalkulator, który znamy jeszcze ze szkoły. Posiada on podstawowe opcje/wartości, które można zmieniać, włączać lub wyłączać, ale nic po za tym. Oznacza to, że nie dostarczy nam opcji wyboru, jak na stronie przedstawionej powyżej. Przede wszystkim nie ma możliwości manipulowania elementami, które z pewnego punktu widzenia, wydają się proste i oczywiste. To właśnie z tego powodu są tworzone indywidualne projekt graficzne, kodowane od zera. Kodując stronę internetową, programista ma dużo większe pole do popisu, niż manewrując już zakodowanymi elementami.

 

Strona na WordPress – dlaczego wolno / źle funkcjonuje?

Najprawdopodobniej jesteś ofiarą osoby, która podjęła się zlecenia, nie zgłębiając wcześniej informacji na dany temat. Takie osoby najczęściej biorą za zlecenie niewielkie pieniądze. Informują klienta o indywidualnych projektach graficznych i profesjonalnych stronach internetowych, a jest to tylko zwykłe hasło reklamowe. Ma to na celu zachęcić klienta do skorzystania z jego oferty. W rzeczywistości są to strony internetowe wykonane przy pomocy darmowego lub wykupionego motywu, np. stąd https://themeforest.net/. O ile korzystanie z tych narzędzi to świetny pomysł, tak należy wykorzystywać je z umiarem. Powinno się także informować klienta, iż jego strona nie ma nic wspólnego z czymś „INDYWIDUALNYM”.

Motywy zwykle są ciężkie, gdyż posiada dużo kolorowych grafik, animacji, a także podstron dotyczących innych branży, które nie często są usuwane po zakończonej realizacji. Takie strony, w niskiej cenie, często nie są optymalizowane. To właśnie przez to strona wczytuje się bardzo długo, za każdym razem, gdy tylko wejdziesz na witrynę. Wizualizacja strony to jedno, ale liczy się także jej stan techniczny, który pozostawia wiele do życzenia. Brak optymalizacji zdjęć, brak pamięci podręcznej cache, czy brak niwelacji zbędnego kodu, to jedne z wielu powodów, przez które cierpi strona.

Warto również wspomnieć, że strony budowane przy pomocy kreatora, bądź motywu nigdy nie będą tak szybkie, jak strony kodowane od zera, a następnie wdrożone do WordPress, jak tutaj -> https://ralengroup.com/ / https://ledger-tychy.pl/ / https://czaplameble.pl/ / https://biologiczni.pl/

 

Strony internetowe WordPress – dlaczego strona się psuje

Z tym problemem zazwyczaj zmagają się osoby, które oczekują niesamowitych funkcjonalności, a to wszystko w niskiej cenie. Niektóre funkcjonalności wymagają poświęcenia czasu i pracy i nie da się ich zapewnić za pomocą wtyczki. Niestety do naszej branży, wdarł się pewien stereotyp, który mówi o tym, że wszystko jest się w stanie załatwić darmową wtyczką. Gdyby to było takie proste, każdy miałby profesjonalną witrynę. Tymczasem „poważne” firmy oferujące usługę stworzenia indywidualnej strony internetowej, swoją witrynę mają niedoprowadzoną do porządku i bazuje ona na wykupionym motywie. Nie wierzysz? – wejdź tutaj -> https://www.wpthemedetector.com/ i wklej w pole link do stron agencji, która oferuje takie usługi.

Niektóre integracje lub funkcjonalności to dodatkowy koszt. Przykładowo, integracja z Allegro to niezależny koszt 299 zł -> https://wphocus.com/produkt/woocommerce-allegro-pro-integracja/.

Możliwość wyboru extra opcji przy produkcie, które wpływają na cenę produktu, jak „po której stronie ma być mechanizm”, „jaki materiał” itp. to dodatkowy koszt 39$  -> https://codecanyon.net/item/woocommerce-extra-product-options/7908619.

To właśnie na płatnych wtyczkach najczęściej się oszczędza, bowiem można je znaleźć na pirackich stronach internetowych. Jest to temat tabu, jednak jest wielu deweloperów, którzy pobierają taką wtyczkę, a jej wgranie wiąże się z implementacją wirusa. Taki wirus często spowalnia stronę lub wyświetla reklamy stron o wątpliwych reputacjach. W ten czas nie masz kontroli nad stroną i trzeba mieć świadomość, że może się ona w każdej chwili wysypać. W efekcie naprawa i odwirusowanie strony internetowej jest 3x droższa, jak kupno i implementacja wtyczek. Po odwirusowaniu strony nadal jesteś w tym samym miejscu. Oznacza to, że wciąż musisz kupić wtyczki, a za kombinowanie niestety poniosłeś sporą stratę finansową. Warto nadmienić, że nie każdą stronę da się odwirusować. Może się okazać, że cała praca poszła na marne i trzeba wykonać stronę raz jeszcze.

Strony internetowe WordPress - Zleć to profesjonalistom

 

Strony internetowe WordPress – zgarnij bonusy

Współpraca z nami opiera się na słuchaniu oraz doradzaniu. Naszym zadaniem jest przedstawienie Twojej witryny w jak najlepszym świetle, jednocześnie dbając o wszystkie wytyczne projektu. Masz jakieś pytania, chcesz dowiedzieć się więcej na temat realizacji? – Zadzwoń 666-922-565 lub napisz biuro@angon.com.pl, a my udzielimy informacji na każde nurtujące pytanie.

Każda nasza strona internetowa jest umieszczana na serwerze testowym, tak jak tutaj -> http://angon-dev.ovh/drewnoity. Dzięki temu nie inwestujesz w ciemno, bowiem zanim opłacisz fakturę końcową masz prawo do przeglądnięcia witryny i jej funkcjonalności. Co więcej, proces realizacji możesz oglądać zarówno z telefonu jak i z komputera, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Jest to pomocny, a zarazem rzadko spotykany element współpracy, bowiem nie każdemu jest na rękę udostępnianie witryny w sieci. Spokojnie, nikt inny, prócz Ciebie nie trafi na Twoją witrynę bez odpowiedniego linku.

Na pewno znacie przysłowie „Gwarancja do bramy i się nie znamy”. Niestety rynek deweloperski jest pełen oszustów i najczęściej po przelaniu pieniążków nie możecie liczyć na pomoc ze strony twórcy witryny. Nasza firma jest pewna swoich usług, dlatego po dokonaniu ostatniej płatności, otrzymasz od nas w gratisie 1-3 miesięczne wsparcie techniczne. Poinstruujemy Cię jak zarządzać witryną, a także naprawimy elementy, które jakimś cudem przeoczyliśmy. Pamiętaj, że nad stroną pracuje człowiek i mogą pojawić się drobne błędy. To właśnie dlatego do naszych klientów wychodzimy z inicjatywą kilkumiesięcznego wsparcia technicznego. Dzięki temu będziecie się czuli bezpiecznie co da wam pewność, że wszystko zostało wykonane jak należy.