TRENDY W PROJEKTOWANIU GRAFICZNYM W 2021 ROKU

TRENDY W PROJEKTOWANIU GRAFICZNYM W 2021 ROKU

TRENDY W PROJEKTOWANIU GRAFICZNYM W 2021 ROKU.

W 2020 roku w projektowaniu graficznym dominował minimalizm, podzielne ekrany oraz warstwy. Cały ubiegły rok był przepełniony panującą Pandemią, co wprowadziło również niepewność w projektowaniu graficznym. Pojawiły się już pierwsze prognozy nadchodzących trendów w świecie grafiki użytkowej w 2021 roku. Z pewnością nowy rok pod względem trendów, może być dla niektórych sporym zaskoczeniem. Trendy w projektowaniu graficznym zmieniają się z roku na rok, nam pozostaję starać się do nich jak najlepiej dopasować. W związku z tym zebraliśmy najciekawsze trendy, które powinny pojawić się w 2021 roku.

CIEMNY MOTYW SZABLONU W PROJEKTOWANIU GRAFICZNYM

Coraz więcej światowych marek przechodzi z jasnego motywu na ciemny. Początkowo ciemne motywy zostały wprowadzone, aby oszczędzać baterie w urządzaniach mobilnych oraz służyły do przeglądania stron i aplikacji wieczorami. Po chwili okazało się, że taki wygląd strony prezentuję się bardziej luksusowo i elegancko. Na wprowadzenie ciemnej wersji swojej strony, zdecydował się światowy gigant Facebook, który od niedawna oferuję nam przeglądanie w ciemny i jasnym motywie. Wiele osób zdecydowało się na korzystanie z ciemnej wersji tego serwisu. Ze względu na ciemny motyw, nasze oczy męczą się zdecydowanie mniej.

Projekt Graficzny Słuchawek Air Pods

Ciemny landing page firmy Apple – słuchawki AirPods Pro

ASYMETRIA I PRZESUNIĘCIE

Przez lata w projektowaniu stron internetowych istniała zasada, że wszystko musi być poukładane i uporządkowane. Od niedawna to podejście staję się coraz bardziej nudne, projektanci uciekają w nieregularność i asymetrię. Starają się tym samym, aby strona internetowa była bardziej urozmaicona i tym samym zaciekawiła odbiorców. Dla wielu osób takie rozstawianie elementów kojarzy się z marką wysokiej jakości.

Projekt Graficzny Strony Internetowej Bodzio LawetaProjekt Graficzny Strony Internetowej Shama

ZIARNO I GRADIENTY

Gradienty i ziarno w grafice towarzyszy nam już od długi lat. Z pewnością nie zmieni się to w 2021 roku. Przewiduję się nawet, że projektanci będą jeszcze bardziej eksperymentować i zobaczymy jeszcze więcej prac z wykorzystywaniem tego typu technik.

Projekt Graficzny Design BlurZiarno w projektowaniu graficznym

Projekt: Kyle McDowell/Chrisb Marquez

NOWOCZESNY MINIMALIZM

Minimalizm utrzymuję się już od kilku dobrych lat. W 2021 roku nadal będzie zgodny z obowiązującymi trendami, lecz może przybrać bardziej nowoczesną formę. W związku z tym, modny będzie nowoczesny styl z minimalistycznymi barwnymi elementami. Takie podejście również kojarzone jest z marką „premium”

Minimalistyczny Projekt Graficzny Strony Internetowej

Strona www firmy Ceremony Coffee Roasters

AUTENTYCZNOŚĆ

Wiele osób jest już zmęczona zdjęciami ze Stocka czy obróbką graficzną, która w wielu przypadkach zmienia ludzi w lalki. Dlatego w 2021 będziemy odchodzi od idealnych stockowych zdjęć czy nienaturalnych aranżacji. Kluczem do sukcesu stanie się natomiast Autentyczność. Coraz więcej ludzi chcę widzieć na zdjęciach, to co przedstawiają w rzeczywistości.

Autentyczność na zdjęciu

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem:

PRZEKAZ PODPROGOWY W REKLAMIE