NAJLEPSZE KAMPANIE REKLAMOWE 2020

NAJLEPSZE KAMPANIE REKLAMOWE 2020

NAJLEPSZE KAMPANIE REKLAMOWE 2020

Co wpadło nam w oko 2020 roku? Jakie Kampanie Reklamowe zrobiły na nas największe wrażenie. Z powodu na to, że obecny rok dobiega końca, postanowiliśmy przygotować krótkie podsumowanie i zaprezentować Kampanie Reklamowe, które najbardziej przypadły nam do gustu.

KFC

Obecny rok stanął pod znakiem nowej pandemicznej rzeczywistości, ze względu na to, sytuacje dobrze wykorzystała popularna firma słynąca z chrupiących skrzydełek – KFC. Ich słynnym zwrotem jest “It’s Finger Lickin’ Good!” . Oblizywanie swoich palców podczas pandemii nie do końca jest na miejscu, dlatego firma zdecydowała się po 64 latach zrezygnować ze swojego słynnego sloganu. W związku z tym nagrała z tej okazji specjalną reklamę.

NIKE: BETTER

Kobe Bryant był jedną z głównych twarzy marki NIKE. 26 stycznia wraz ze swoją córką i kilkoma innymi osobami zginął w wypadku śmigłowca. Popularna sportowa firma postanowiła uhonorować sportowca, dlatego w dniu jego urodzin wypuściła sport o nazwie Better – Mamba Forever. Było to nawiązanie do pseudonimu sportowca, który dla wielu osób był wzorem do naśladowania i powodem by nigdy się nie poddawać. W półtoraminutowym klipie dostrzegamy wartości, które wyznawał.

FIBRE. IT’S HOW WE INTERNET NOW.

Fibre, to nowozelandzki dostawca Internetu. W swojej reklamie zwraca uwagę, jak duże znaczenie w obecnych czasach ma dla nas Internet. Klip zdecydowanie przyciąga uwagę widza, który w pierwszej chwili zastanawia się – o co tutaj chodzi? Jednak wszystko wyjaśnia się w dalszej części wideo.

VOLVO: PROTECT NEYMAR

Każda osoba, choć trochę interesująca się motoryzacją, orientuję się, że marka VOLVO na pierwszym miejscu stawia sobie bezpieczeństwo. Jest to zdecydowanie ponadczasowe hasło tej firmy. Swoje nowe Volvo XC60 ogłasza najbezpieczniejszym samochodem na świecie. Ze względu na to postanowili, że ich twarzą stanie się popularny brazylijski piłkarz – Neymar. Znany jest z dużej podatności na kontuzję oraz tego, że często zdarza mu się po prostu symulować faul. Szwedzka marka wykorzystała łatkę piłkarza i ogłosiła, że w ich samochodzie będzie mógł w końcu poczuć się bezpiecznie. Marka nagrała na tą okazję odpowiedni klip wideo.

ALL I WANT FOR CHRISTMAS IS YOU 2021 – PEPSI

Podczas okresu świątecznego, naszym oczom ukazuję się mnóstwo świątecznych bilboardów. Naprawdę trzeba się postarać, by zostać zauważonym. Marka Pepsi zrobiła to po prostu idealnie. Postanowiła nawiązać do świątecznego utworu Mariah Carey i lekko zmodyfikowała tekst popularnego hitu. Światowa marka trafiła w samo sedno. W dobie panującej Pandemii każdy marzy o tym, by w nowym roku powróciła do nas dawna rzeczywistość. Kampanie szybko obiegła Internet i stała się prawdziwym hitem.

Reklama Pepsi

Świąteczna kreacja Pepsi. Źródło.

COCA COLA – REKLAMA ŚWIĄTECZNA.

Popularny napój gazowany, jak co roku, uraczył nas kolejną świąteczną reklamą, podobnie do poprzednich lat, ma nam pokazać prawdziwą magię świąt. Przedstawioną historię bardzo dobrze się ogląda, a na końcu otrzymujemy odpowiednią puentę. Jest to rzecz, do które zdążyła już nas przyzwyczaić – Coca-Cola.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem:

Projektowanie Graficzne – Grafika Rastrowa a Grafika Wektorowa.