Witryna Internetowa – Przyjazna dla wyszukiwarek

Witryna Internetowa - Przyjazna dla wyszukiwarek

Witryna Internetowa – Optymalizacja SEO

Dla osób które prowadzą własną działalność gospodarczą witryna internetowa to prawdziwy standard. Bardzo ważną kwestia jest również aby była ona przyjazna dla wyszukiwarek. Wiele osób inwestuje kilka tysięcy złotych w swoją stronę internetową. Jeśli taka strona nie jest dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO stanie się mało widoczną. Będziemy mieli świetnie wyglądającą stronę internetową, która rzadko będzie się wyświetlała. Osoby które posiadają witrynę internetową często przeprowadzają szybkie wyszukiwanie online swojej firmy i okazuje się, że jest ona kompletnie nie widoczna. Rozwiązaniem tego problemu jest zdecydowanie optymalizacja pod kątem SEO.

Jak zbudować Stronę przyjazną dla SEO?

Pozycjonowanie to złożony proces, potrzebna jest tutaj współpraca osoby odpowiedzialnej za daną witrynę oraz osoby która zajmuję się jej pozycjonowaniem. Pierwszą rzeczą jest przeprowadzenie audytu, czyli dokładne przeanalizowanie samej witryny internetowej i treści jakie się na niej znajdują. Dzięki temu będziemy w stanie określić jakie poprawki musimy wprowadzić, aby zwiększyć widoczność strony. Pozycjonowanie strony bez wcześniej przeprowadzonego audytu z reguły nie kończy się najlepiej. Wartościowa treść na stronie internetowej zdecydowanie zbliża nas do wyższej pozycji w wyszukiwarce. W dzisiejszym świecie większość ludzi przegląda strony za pomocą smartfonu dlatego responsywność to również „must have”.

Witryna Internetowa – To nie sprint, a maraton.

Pozycjonowanie to proces, którego efekty nie są zauważalne od razu. Może minąć kilka miesięcy zanim nasza strona faktycznie wskoczy na wyższą pozycje w wyszukiwarce. Wiele przedsiębiorców decydując się na pozycjonowanie oczekuje natychmiastowych efektów. Jeśli znajdziesz firmę, która będzie zapewniać Cię, że po krótkim czasie Twoja strona wskoczy na samą górę wyszukiwarki, to tak naprawdę nie wie o czym mówi. W przypadku starych stron internetowych, nawet takie długofalowe działanie może nie dać nam oczekiwanych efektu. W takim przypadku zaleca się stworzenie strony od podstaw.

Słowa Kluczowe – Kluczem do Sukcesu

Wszystkie wyszukiwarki działają w taki sposób: podsuwają użytkownikowi propozycję jak najbardziej dopasowane do tego co wyszukiwał. Największą szansę na górną pozycje będą miały strony, które są nasycone słowami kluczowymi, które wpisaliśmy w wyszukiwarkę. Do naszego obowiązku należy by treści na naszej stronnej w jak największym stopniu były obfite, z jak największa liczbą słów związanych z danym tematem. Ważne żeby również nie przesadzić pod tym względem i aby wyglądało to naturalnie. Wybierając słowa kluczowe powinniśmy kierować się intuicją i skojarzeniami. Jednak warto również skorzystać z narzędzi takich jak Google Keyword Planner czy Google Trends. Witryna Internetowa lubi kiedy grafiki jakie na nią dodajemy ważyły jak najmniej, ponieważ ma to wpływ na prędkość ładowania jak i właśnie na optymalizacje. Materiały muszą być unikalne lub pobrane z legalnych źródeł.

Podsumowanie:

Nasz artykuł to tak naprawdę tylko wstęp do tego jakie możliwości daje nam optymalizacja naszej strony. Każdego dnia miliony osób korzystają z wyszukiwarek. Każdy posiadacz stron powinien odpowiednio przyłożyć się do tego aby jego strona znalazła się odpowiednio wysoko. Poświęcony temu czas i pieniądze z reguły zwracają nam się w postaci zwiększenia rozpoznawalności naszej witryny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem: Algorytm Bert – Co to takiego?