Strona internetowa – projekt witryny od podstaw czy gotowy szablon?

Strona internetowa – projekt witryny od podstaw czy gotowy szablon?

Jak wygląda realizacja strony internetowej? Ile czasu potrzeba na stworzenie strony? Jaki jest koszt strony internetowej? Takie pytania słyszę codziennie od naszych klientów, którzy domagają się jak najszybszej i najefektywniejszej realizacji ich witryny. Zwykle szokująca jest cena projektu, gdyż ta potrafi się wahać w granicach od 600zł < 5000zł. Zwykle klient zastanawia się, jaka jest cecha tej droższej witryny, skoro różnica w cenie jest potężna. Niektórzy z klientów chcą wejść głębiej w proces powstawania strony internetowej. Niektórzy nawigują nas, w którym kierunku powinniśmy zmierzać, by stworzyć wizję jego wymarzonej witryny. Znajdą się tacy, którzy liczą na nasz styl i umiejętności, gdyż przedstawione realizacje zachęciły go do skorzystania z naszej oferty. Strona internetowa – jak wygląda proces powstawania i jakie są jej cechy… o tym w dzisiejszym artykule.

Strona internetowa tanio i szybko – czyli gotowy CMS i szablon!

Na stronę opartą o gotowy silnik CMS decydują się osoby, które zaczynają swoją przygodę z działalnością i nie dysponują dużym kapitałem. Jest to doskonały sposób na sprawdzenie, czy produkt bądź usługa jest mile widziana na rynku i czy będzie przynosiła dochód. Silnik CMS np. WordPress, PrestaShop, Joomla, to moduły, które znacznie ułatwiają proces tworzenia stron internetowych. Kreacja witryny jest dużo prostsza i szybsza, gdyż nie wymaga od użytkownika znajomości języka programowania HTML5, CSS itp.

Panel użytkownika jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Wystarczy mała znajomość tego środowiska, by zrozumieć działanie danego modułu. Strony na gotowym CMS dysponują wieloma wtyczkami, które urozmaicą Twoją witrynę np. o ciekawie wyglądającą galerię, animowany baner, czy statystykę wejść na witrynę. Kreacja takiej strony jest dużo tańsza, gdyż nie wymaga ona dużego nakładu pracy przez programistę. Chcąc obniżyć koszty stworzenia witryny, możemy skorzystać z gotowych szablonów graficznych witryn. W/w silniki CMS posiadają kilkadziesiąt darmowych szablonów, które idealnie przedstawią to, czym się zajmujesz. Przeszkadza ci kolorystyka witryny, bądź jej treść? Szablony pozwalają na kompleksową edycję całej witryny (w zależności od zainstalowanego kreatora). Jest to prosty i tani sposób na pojawienie się w sieci, nie wykluczający możliwość pojawienia się w top 10 wyszukiwanych fraz w Google.

Profesjonalna strona internetowa – Oryginalność i niepowtarzalność!

To co wyróżnia strony internetowe projektowane od zera, od gotowych szablonów, to niepowtarzalność. Grafik wykonuje pełną oprawę graficzną strony internetowej. Jest to ważne, w szczególności dla osób, które chcą mieć pewność, że podczas przeglądania Internetu, nie trafią na witrynę wyglądającą jak jego strona internetowa, ze zmienioną treścią i logo. Tak się jednak dzieje, gdyż popularne stało się oszczędzanie na witrynach. Strona stworzona od zera, to nie tylko innowacyjność, ale to także szybkość działania witryny. Często mówi się o szybkości ładowania strony internetowej na komputerach i urządzeniach mobilnych. Przekroczenie 3 sek. podczas ładowania jest grzechem, którego konsekwencje szybko nas dotkną. Ludzie takie strony omijają szerokim łukiem. Być może budujesz interesującą treść, chcesz przedstawić coś światu. Twój pomysł jest ciekawy, ale cały potencjał znika, gdy użytkownik z trudem dostaje się na Twoją stronę.

Oryginalność to nie wszystko…

Prócz unikatowego wyglądu i błyskawicznego ładowania, strona internetowa kodowana od zera dostarczy Ci świeżości. Takie witryny, nawet po przeniesieniu na gotowy silnik CMS typu WordPress, są czyste i nie zawierają zbędnego kodu, który również ogranicza czas ładowania. Oznacza to, że strony są dużo lżejsze, zajmują mniej miejsca, a my z pełną świadomością wiemy, co jest sercem naszej wizytówki. Dodatkowo mamy pełne prawo do instalacji wtyczek, jak w przypadku strony zbudowanej na WordPress`ie.

To co należy podkreślić, to fakt, iż strona internetowa kodowana od zera jest bardziej wymagająca, niż w przypadku CMS. Wymaga ona znajomości środowiska programistycznego, co na wstępie może zaważyć o podjęciu decyzji co do projektu strony internetowej. Ważne jest jednak to, że coraz więcej agencji, korzysta ze środowiska CMS. Co to oznacza? Programista wstępnie koduje stronę internetową, nadaje jej stylu i wyglądu. Kolejne kroki sprawiają, że strona wygląda tak jak oczekiwał tego klient. Po zakończeniu pracy, wdraża napisany kod do CMS, w celu łatwiejszej konfiguracji reszty elementów, np. zawarcie słów kluczowych na witrynie, czy dodawanie zawartości (zdjęć, artykułów itp.) przez panel użytkownika. Taka metoda pozwoli na edycję strony internetowej przez naszego klienta, w bardzo łatwy i zrozumiały sposób. Taka strona internetowa jest droższa, ale wciąż warta swojej ceny.

Podsumowanie

Naszym zadaniem jest nakierowanie konsumenta i zbliżenie go do środowiska, w którym będzie uczestniczył podczas prowadzenia strony internetowej. Przedstawienie różnic oraz nakładu pracy programistów, podczas realizacji projektu, ma zbudować świadomość klienta. Dzięki temu, łatwiej jest zrozumieć cenę oraz czas jaki należy przeznaczyć na zbudowanie solidnej witryny. Decyzja co do projektu strony internetowej, w pełni leży w rękach naszego klienta. Artykuł przedstawił Ci jasne cechy… wady i zalety obu sposobów stworzenia witryny, co jest kluczowe podczas wyboru usługi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług, jakie nasza agencja jest wstanie dla Ciebie wykonać? Zapraszamy na https://angon.com.pl by dowiedzieć się więcej…