Jak zaistnieć w sieci – Pozycjonowanie czy Google Ads?

Jak zaistnieć w sieci Pozycjonowanie czy Google Ads

Wiele ludzi klika w wyszukiwarce Google pierwsze 3 pojawiające się linki. Możliwe, że ktoś się zastanawiał jak tam się znaleźć? Odpowiedź to pozycjonowanie seo. Pozycjonowanie nie zapewni wyników od razu, ale jego efekty mogą być zadowalające po dłuższym okresie.

Jak wygląda pozycjonowanie?

Praca pozycjonera polega na optymalizacji strony internetowej. Co za tym idzie? Wszelkie działania mające na celu poprawienie widoczności strony w wyszukiwarce Google. Dzięki zoptymalizowaniu zyskujemy większą ilość wejść użytkowników. Dla Google ważnie jest, aby teksty były unikalne i wartościowe. Stąd też w pozycjonowaniu są one podstawą wszelkich działań. Teksty muszą być tak skonstruowane, by pozycjonowały stronę i zachęcały do czytania. Użytkownik będzie chciał je czytać, jeśli przyniosą mu również jakieś korzyści. Trzeba starać się pisać je w dobrej jakości, muszą występować słowa kluczowe.

Ważnym elementem SEO jest również budowanie linków. Google będzie lepiej spoglądać na Naszą stronę, jeśli będą prowadziły do niej odnośniki z innych witryn. Mogą to być linki z serwisów społecznościowych, blogów, katalogów lub artykułów.

Jakie korzyści niesie ze sobą pozycjonowanie strony?

Korzyściami płynącymi z pozycjonowania strony internetowej, są szanse znalezienia się na topowych wynikach wyszukiwania w Google. Zwiększy to diametralnie liczbę odwiedzin. Właściwa struktura witryny poprawi współczynnik konwersji. Konwersja to nic innego, jak stosunek odwiedzin do zakupu produktu lub usługi. Pozycjonowanie zacznie przynosić zamierzone efekty dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia optymalizowania strony, a jej skuteczność będzie wzrastała z miesiąca na miesiąc. Dlatego płacąc agencji taką samą kwotę co miesiąc, można uzyskać lepsze wyniki w przyszłości.

Wyszukiwarka Google – jak działają reklamy?

Kiedy wyszukujemy frazy w Google pojawiają się wyniki. Na samej górze są linki sponsorowane, które mają przedrostek „Reklama” obok linku. Żeby się tam znaleźć trzeba skorzystać z Google Ads, czyli reklam od Google.

W Google AdWords płaci się za kliknięcia, a nie za wyświetlenia. To oznacza, że będziemy rozliczani co miesiąc, z wejść na naszą stronę. To czy wizyta odniesie zamierzone skutki w postaci zakupu produktu, bądź usługi z niej, zależy od zamieszczonego przez nas kontentu na witrynie. Google Ads oferuje reklamy tekstowe w wyszukiwarce. Również można skorzystać z reklam graficznych lub w postaci filmiku na np. YouTube.

Korzyści płynące z reklam

Porównując Google Ads do pozycjonowania, to na korzyść AdWords są natychmiastowe efekty. Jeśli nasza reklama jest profesjonalna, oraz przeznaczyliśmy odpowiednią kwotę na promowanie jej, to zwyczajnie pojawimy się w wyszukiwarce jako reklama na pierwszej pozycji. Dobrą zaletą jest wybór grona odbiorców. Możemy wybrać do jakiej grupy docelowej ma trafić nasza reklama, o jej zasięgu lub godzinie publikacji. Dodatkowo wybieramy słowa kluczowe, poprzez które znajdziemy swoją reklamę.

Jednym z minusów Google Ads jest dobranie słów kluczowych. Jeśli popełnimy na tym etapie błąd, narazimy się na wysokie koszty, a efekt będzie znikomy. Również cena za kliknięcie nie jest stała. Musimy mieć na uwadze, że kwoty za kliknięcie są uzależnione od wartości słowa kluczowego na rynku.

Kolejnym z minusów może być sama reakcja użytkowników. Dużo z ludzi wyrobiło sobie nawyk, by unikać reklam (AdBlock). Reklamy są również często pomijane, albo klikane z czystej ciekawości, co znajduje się po drugiej stronie.

Podsumowanie

Marketing jest trudną dziedziną, na która niema złotego środka. Każda forma ma swoje plusy i minusy. Równie dobrze reklama z Google Ads, jak i pozycjonowanie, może skutkować pojawieniem się witryny na 1 miejscu w wyszukiwarce. Warto zaznajomić się z pozycjonowaniem, gdyż nic to nie kosztuje. Jest to przydatna wiedza, dzięki której możemy dużo zyskać, aniżeli stracić.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług, jakie nasza agencja jest wstanie dla Ciebie wykonać? Zapraszamy na https://angon.com.pl by dowiedzieć się więcej…